X
Kardemir WhatsApp
Kardemir Çelik Sanayi A.Ş. ye ulaştığınız için teşekkür ederiz. Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
İş başvurularınızı https://kar-demir.com.tr/tr/is-basvuru adresinden yapabilirsiniz.

Kalite Kontrol

Kalite Kontrol Prosedürü

Firmamızın temel prensiplerinden biri olan kalite kontrol prosedürlerinin hem hammaddede hem de mamulde mekanik ve kimyasal olarak uluslararası EN10204/3.1 Gözetim Sertifikası gerekliliklerinin  uygun ve eksiksiz uygulanması amacıyla 2005 yılında İzmir fabrikamız bünyesinde kendi laboratuvarı kurulmuş olup azami müşteri memnuniyeti sağlamak için tüm imkanlar kullanılmaktadır.

24 saat kesintisiz çalışmayı sürdüren ekibimiz ile müşterilerimizin güvenine layık olmak için var gücümüzle hizmet vermekteyiz.

Kalite Kontrol Laboratuvarımız ve Çalışmaları

Kalite Kontrol laboratuvarımız bünyesinde kimyasal analizler, mekanik ve metalografik testler yapılmaktadır.

 

Kalite Kontrol Süreçleri

Tüm ürünlerimiz üretildikleri hammaddeden başlayarak sevki tamamlanana kadar fabrikamız bünyesinde geçirdiği tüm süreçlerde 7 gün 24 saat boyunca Kalite Kontrol Uzmanlarımızın denetimi altındadır.

Kontrol sonucunda uygun bulunan hammadde,  üretime dahil edildiği andan itibaren Kalite Kontrol uzmanlarımızdan iki kişi üretim süreci boyunca çıkan ürünleri ve paketleri  uluslararası standart ve sipariş gerekliliklerine göre kontrol edip raporlar ve etiketler, laboratuvardaki mühendisler, kimyasal testleri , akma, çekme, uzama, eğme gibi mekanik testlerini ve yüzey uygunluğu kontrollerini yaparlar,  sevk edilmek üzere hazırlanmış mamullerin son kontrolleri ise, yükleme kontrol mühendisleri tarafından yükleme sırasında yapılır ve paketler uygunsa barkod okuyucu ile çıkış iznini verirler.

Üretilen veya Yüklenen paketlerin takibi barkodlama ve bilgisayar programı sayesinde anlık olarak izlenebilmektedir. Her üretim bandına bakan Kalite Kontrol mühendisleri de, sürekli sahayı gezerek proses kontrolleri yaparlar. Tüm bu süreçlerde Otomatik Anlık Alarm Sisteminin eşliğinde ‘Uyarı’ ve ‘Kayıt Altına Alma’ özelliği sayesinde istenmeyen durumlara malzeme fabrika sahamızdan çıkmadan müdahale etme şansımız olmaktadır.

Ürünlerimizle ilgili detaylı
bilgi almak için